Cllr Edna Finneran

Party: Labour

District: Knowsley

Other councillors representing this District:

Committee appointments

Terms of Office

  • 13/06/2017 - 13/06/2018
  • 11/06/2020 -

Additional Information

Cllr Edna Finneran was appointed to the Authority on in June 2020 by Knowsley Council, were she represents Halewood South Ward. 

 

Cllr Finneran is a Member of the Labour Group on the Authority; and currently serves on the Community Safety & Protection Committee, the Scrutiny Committee; and the Audit Committee. 

 

Further information regarding Cllr Finneran can be found on Knowsley Council’s website via the link below:

 

http://councillors.knowsley.gov.uk/mgUserInfo.aspx?UID=990